Konumumuz:

Barhal (Altıparmak) köyünde yol üzerinde köye giriş yaptığınız anda karşılaşacağınız ilk pansiyon barhal pansiyondur. Şehirler arası Transfer hizmeti vermekteyiz. Lütfen bu konuda ileitişime geçiniz.

 


Nasıl Gelirim?

Uçakla gidecekler için en uygunu Erzurum Havaalanıdır. Erzurum’dan Yusufeli’ne otobüsle 1,5 saatte gidebilir, oradan da Barhal’a dolmuşla 45 dakikada varabilirsiniz. Trenle gitmek isterseniz yine aynı güzergahı kullanmanız gerekir.

Şehirlerarası otobüsle gidecekler için As Turizm, Lüks Artvin ve Metro gibi seyahat acentalarının otobüsleriyle İstanbul’dan Artvin’e 22 saatte varabilirsiniz. Oradan da Yusufeli’ne, Deriner baraj nedeniyle uzatılan yeni yoldan 3 saate varabiliyorsunuz. Yusufeli den kalkan Barhal minibüsleri en geç saat 16.00’da hareket etmektedir. Dolayısıyla Barhal dan geçen Yaylalar köyünün servisleri yoksa taksi tutmanız yada o geceyi Yusufeli’nde geçirmeniz gerekir.

Özel araçlarıyla yada otobüsle gitmek isteyenler için Erzurum karayolunu tercih etmeleri tavsiye edilir. Yusufeli yöresine gitmek için Erzurum güzergahının tavsiye edilmesindeki gaye şudur: Yolların daha güvenli ve şimdilik daha iyi olması, bölgeye daha erken varılabilmesi ve Karadeniz sahil yoluna göre daha rahat bir seyahat imkanı olmasıdır.

Ayrıca, genellikle Yusufeli’nden kalkan Barhal minibüs dolmuşları talebe göre, Erzurum yada Artvin’e kadar gelmektedirler. Özellikle yaz aylarında yolcuların çok olması nedeniyle, Erzurum yada Artvin otobüs terminallerinde onlara rastlamak mümkün. Fakat siz işinizi yinede sağlama alın. Eğer on kişinin üzerinde bir grupla gidecekseniz, Barhal da ki minibüs şoförlerini telefonla aramanız yeterli. Böylece sizi Erzurum yada Artvin’deki otobüs terminalinden alıp, direkt Barhal’a çıkaracaktır. Yeter ki siz Barhal’a gitmeye karar verin...